KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16123229
nr 1612 3229
John Nyström
(1888-1945), Sverige
Oljemålning, John Nyström (1888-1945), Väderkvarn Holmglansklitt. Olja på duk. Signerad, daterad 1937,45x35 cm, yttermått inklusive ram: 56x46 cm
John Nyström, svensk målare och grafiker född 1888 i Nacka, död 1945 i Stockholm.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 15 april 2024
kl 19:39:20
15/4 18:56:29
John Nyström
Läs mer om John Nyström